Тенки мини сплит пумпи за кондензат P12

Краток опис:

Карактеристики:

Компактен и флексибилен, тивок и издржлив

· Компактна, флексибилна инсталација
· Брзо поврзување, практично одржување
·Уникатна технологија за рамнотежа на моторот, намалување на вибрациите
· Висококвалитетен дизајн на denoise, подобро корисничко искуство


Детали за производот

Документи

Видео

Ознаки на производи

P12-слика (1)

Мини големина, максимална моќност, тивко и издржливо работење, долг работен век.Од лансирањето на серијата Pioneer.WIPCOOL стана еден од глобалните лидери за MINI пумпи за кондензат.Мини пумпите работат на механизам за прекинувач со сонда кој детектира присуство на вода во одводната тава, активирајќи ја пумпата.WIPCOOL го обезбедува најкомплетниот и највисокиот асортиман на мини пумпи ширум светот.

Наултра тенок миниpумп P12, Тоа е веројатно најмалата пумпа за кондензат во светот!Дизајниран да се вклопи во најмалите простори, давајќи флексибилност на инсталацијата потребна онаму каде што најновата генерација на A/C единици стануваат уште помали.Дизајниран да се инсталира:

• во ѕидни испарувачи

• во пластичен проводник

Со поврзување на одводното црево со резервоарот и поставување на погонската единица на пумпата во испарувачот или каналот, кондензатната вода може да се пумпа до висина од7 метри.

Погоден за

Високи ѕидни мини сплит системи;Канални единици;Единици за подни и шасија. Посебно се инсталираат директно во внатрешноста на единицата. Совршени за комерцијални и домашни единици во тивки средини.

Модел P12
Напон 100v-230V~/50-60Hz
Глава за празнење (макс.) 7 метри [23 стапки]
Стапка на проток (макс.) 12 L/h (3,2 GPH)
Капацитет на резервоарот 35 мл
Мини Се дели до 7,5 kW/30.000 btu/hr
Ниво на звук на 1м 19dB(A)
Температура на околината. 0℃-50℃

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја