Пумпа за полнење масло за ладење R2

Краток опис:

Карактеристики:

Полнење масло под притисок, преносливо и економично

· Компатибилен со сите видови масло за ладење
· Применети материјали од нерѓосувачки челик, сигурни и издржливи
· Основата за стојалиште обезбедува одлична поддршка и потпора
додека пумпате против високите притисоци на компресорот што работи.
· Структура против повратен проток, осигурете ја безбедноста на системот за време на полнењето
· Специјален дизајн, осигурајте се да ги поврзете различните големини на шишиња со масло


Детали за производот

Документи

Видео

Ознаки на производи

R2

Опис на производот
Пумпата за полнење масло R2 е дизајнирана и произведена за да им овозможи на техничарите да пумпаат масло во системот додека уредот работи.Нема потреба да се исклучува системот за полнење.Се одликува со универзален затворач кој автоматски се прилагодува на сите стандардни отвори во контејнери за масло од 1, 2-1/2 и 5 галони.Вклучено црево за пренос на вшмукување и фитинзи.Ви овозможува да пумпате масло во компресорот при надолниот удар додека системот е под притисок, што го олеснува пумпањето со позитивен удар.

Технички податоци

Модел R2
Макс.Пумпа за против притисок 15 бари (218 psi)
Макс.Стапка на пумпа по удар 75 мл
Применлива големина на шише со масло Сите големини
Поврзете го цревото 1/4" и 3/8" SAE
Излезно црево Црево за полнење од 1,5 m HP
Пакување Цртан

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја