Електрична пумпа за полнење масло за ладење R4

Краток опис:

Карактеристики:
Пренослива големина, лесно полнење,
Силна моќност, лесно полнење под голем заден притисок
Механизмот за патент, обезбедува лесно полнење при ниска температура
Конфигурирајте ја заштитата за ослободување од притисок, обезбедете безбедно работење
Вграден уред за термичка заштита, ефикасно спречува преоптоварување


Детали за производот

Документи

Видео

Ознаки на производи

45354

Оваа тешка пумпа за пренос на масло е идеална за полнење масло во или додавање масло во големи системи.
Со електричен мотор од 1/3 КС директно поврзан со пумпа за менувач со фиксно поместување, маслото може да се пумпа во вашиот систем дури и додека работи.
Вграден термички преоптоварување заштитен со флексибилен водоотпорен капак на копчето за ресетирање и прекинувач за вклучување/исклучување и е одобрен CE.
Протокот на R4 е 150 L/h, тој не е само за пренос на масло за ладење, туку може да се користи и за каков било пренос на масло (очекувајте бензин)
На излезот на пумпата е инсталиран вентил од типот на топка за да се спречи враќањето на маслото или средството за ладење во случај на прекин на струја или дефект.

Модел R4
Напон 230V~/50-60Hz или 115V~/50-60Hz
Моќност на моторот 1/3 КС
Пумпа против притисок (макс.) 1/4" и 3/8" SAE
Стапка на проток (макс.) 150 л/ч
Поврзете го цревото 16 бари (232 psi)
Тежина 5,6 кг

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја